Kavárna Český Krumlov

Pension Marie

Jazykové verze:

Líbil-li se Vám pobyt v našem pensionu, budeme rádi, když jej pomocí následujícího formuláře ohodnotíte na serveru tripadvisor.com:

Kavárna Český Krumlov

Caffé Piazza

zákuskyVe stejném objektu jako Pension Marie se nachází též stylová kavárna s restaurací. Již od roku 2004 pro Vás připravujeme výbornou kávu “Piazza d’Oro” doplněnou vynikajicí kuchyní. Můžete ochutnat nejen palačinky, ale třeba i Pizzu. Více se můžete dočíst v našem menu

Kavárna

Milovníky sladkého přímo oslní naše domácí zákusky, vyráběné jen pro Vás, přímo v objektu kavárny a vždy čerstvé. S tímto se pojí též možnost výroby dortů a jiných cukrárenských výrobků na zakázku.

Nejen milovníkům kávy zachutná s láskou připravovaná káva Piazza d’Oro, vynikající svou jemností a chuťovou rozmanitostí. Těšit se můžete i na Latte Art díky němuž káva pohladí nejen chuťové buňky, ale je doslova i pastvou pro Vaše oči.

Co je to Latte Art? 

latte art

Latte Art má původ v Itálii, zemi kávě zaslíbené, odkud se rozšířil do celého světa. Je to způsob přípravy capuccina (případně jiného nápoje z espressa a mléčné pěny), kdy se vytváří různé obrazce.

Latte art se může tvořit dvěma způsoby. První je tvorba obrázku tím, jakým způsobem naléváme mléko do espressa. Jemnými pohyby pak vytvoříme požadovaný ornament. Tento způsob je poměrně složitý a ovládá ho jen několik baristů v ČR. V tomto oboru se také pořádá Mistrovství světa, přičemž první mistrovství v technice latte art v ČR zorganizovala Škola kávy a vyslala tak první české reprezentanty na mistrovství světa Latte art. Škola kávy s.r.o. organizuje také přímo semináře Latte Art.

Druhým způsobem je kreslení obrázku pomocí topingu případně kakaa přímo na bílou pěnu cappuccina. Může se tvořit pomocí šablon, párátek a dalších pomůcek, záleží jen na vaší fantazii.


Ať již tedy dáváte přednost lehkému italskému obědu, jste milovníky sladkého, či kávy, nebo jen hledáte posezení v příjemném prostředí. Přijďte k nám, zaručeně Vás nezklameme! L’artista dell’espresso.

Kontakty

Ubytování Český Krumlov - Pension Marie
Kájovská 67, 38101 Český Krumlov
Telefon: +420 380 711 138, Fax: +420 380 711 138
Mobil: +420 721 743 143
Ubytování Český Krumlov |